İletişim Fakültesi


Ödüllerimiz

Teori ve pratiği birleştirerek üretmeyi teşvik eden eğitim anlayışımız ile yaratıcı düşünen, üretken ve nitelikli iletişimciler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz uygulama birimlerimizde bilgilerini pratiği dönüştürüyor, emekleri ise sektördeki profesyoneller tarafından taçlandırılıyor. Aydın Doğan Vakfı, RATEM, ANSİAD, AB Bakanlığı, PAGDER, KKB ve TRT gibi önemli kurumlar ile ulusal ve uluslararası film festivalleri tarafından yapılan yarışmalarda son 3 yılda toplam 7O ödül alan öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza attılar.

AYDIN DOĞAN VAKFI 23. GENÇ ILETIŞIMCILER YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

14 Ödülle Türkiye’nin En Çok Ödül Alan İletişim Fakültesi

YAZILI DAL

Röportaj Ödülü
Proje Adı: “Özgürlüğe Açılan Tekne” Proje Yürücüsü: Serpil Baydağ (Birincilik Ödülü)

Araştırma – İnceleme Ödülü
Proje Adı: “İlk Türk Traktörü” HSG Proje Yürücüsü: Doğuş Yolcu (Birincilik Ödülü)

Fotoğraf Ödülü
Proje Adı: “Kuşlara Özenen Tavuklar” Proje Yürücüsü: Tuna Tekin (İkincilik Ödülü)

Magazin Haberciliği Ödülü
Proje Adı: “Tekerlekli Sandalyede Vals” Proje Yürücüsü: Nagihan Ünlü (Birincilik Ödülü)

Gazete Mizanpajı Ödülü
Proje Adı: “Akdeniz İletişim Gazetesi Mizanpajı” Proje Yürücüsü: Emin Sansar (Birincilik Ödülü)

Dergi Mizanpajı Ödülü
Proje Adı: “Atölye Dergisi” Proje Yürücüsü: Tuna Tekin (Birincilik Ödülü)

GÖRSEL DAL

Televizyon Haberi Ödülü
Proje Ekibi: Sıla Özsoy, Mehmet Öztürk, Emrah Akın (Üçüncülük Ödülü)

HALKLA İLİŞKİLER DALI

Kurumsal İletişim Projesi Ödülü
Proje Adı: “Toplum Destekli Polislik Şubesi POLİROBOT” Proje Ekibi: Defne Çelik, Seçİl Şİşman, Ceren Temuçİn, Ayşegül Arıkan (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Emeğini Değerlendirme Vakfı” Proje Ekibi: Bennu Yar, Gİzem Koparan, Burak Solak, Tolga Merİç Kadın (Üçüncülük Ödülü)

Ürün- Hizmet Tanıtım Projesi Ödülü
Proje Adı: “Café Crown” Proje Ekibi: Murat Özkanat, Turan Tİyenç, Alİ Aşİran, Özgür Sürmeci (Birincilik Ödülü)

REKLAM

Radyo Reklam Metni Ödülü
Proje Adı: “Keskinoğlu Yumurta da Tavuk da Keskinoğlu’ndan Çıkar” Proje Ekibi: Özge Özbayhan, İlknur Dedİloğlu,Bİlal Kurban (Üçüncülük Ödülü)
İNTERNET YAYINCILIĞI

İnternet Sitesi Ödülü
Proje Adı: “www.universitedeliden.com” Proje Ekibi: Özgür Sürmecİ, Tuna Tekin (İkincilik Ödülü)

Blog Ödülü
Proje Adı: “http://ogrenciicatlarii.wordpress.com” Proje Yürücüsü: Volkan Manap (İkincilik Ödülü)

İnternet Medya Sitesi Ödülü
Proje Adı: “www.akdeniziletisim.com” Proje Ekibi: Yağmur Karagöz, Abdullah Özkan (İkincilik Ödülü)

AYDIN DOĞAN VAKFI 24. GENÇ ILETIŞIMCILER YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

19 Ödülle Türkiye’nin En Çok Ödül Alan İletişim Fakültesi

YAZILI DAL

Haber Ödülü
Proje Adı: “Türk Camisinde Çeçen Kampı” Proje Yürücüsü: MERVE ÖZBEK (Birincilik Ödülü)

Röportaj Ödülü
Proje Adı: “Hayatıma Açılmış Bir Parantez” Proje Yürücüsü: TANER YAPKU(İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Muavenet’in Bıraktığı izleri Ruhunda Taşıyor” Proje Yürücüsü: HAYAL MARAŞLI (Üçüncülük Ödülü)

Araştırma – İnceleme Ödülü
Proje Adı: “Amerika’daki İlk Türkler” Proje Yürücüsü: NAGİHAN ÜNLÜ (İkincilik Ödülü)

Fotoğraf Ödülü
Proje Adı: “Rüzgarın Çocukları” Proje Yürücüsü: GİZEM YAYLA (Birincilik Ödülü)
Proje Adı: “Can Dost” Proje Yürücüsü: DOĞUŞ YOLCU- 2 (İkincilik Ödülü)

Magazin Haberciliği Ödülü
Proje Adı: “Hayata Yeniden Dönmek” Proje Yürücüsü: DOĞUŞ YOLCU (Birincilik Ödülü)

Spor Haberi Ödülü
Proje Adı: “Mayınlı Arazilerin Milli Atleti” Proje Yürücüsü: SERPİL BAYDAĞ (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Doğubeyazıt’ta 5 Nijeryalı” Proje Yürücüsü: ERCAN KARAKOÇ (Üçüncülük Ödülü)

REKLAM DALI

Radyo Reklam Metni Ödülü
Proje Adı: “Sansüre Hayır Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti” Proje Ekibi: BÜŞRA YORULMAZ, MERVE ÇOLAKOĞLU, FARUK KAYIN, AHMET CENGİZ (Birincilik Ödülü)

İnternet Reklamı Ödülü
Proje Adı: “Sıradışı Saçlara Sanatsal Dokunuşlar Koleston” Proje Ekibi: HÜLYA ŞAN, TOLGA MERİÇ, YUNUS ÖZBEK (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Off Gelir Sinekler Kaçar/Off Sinek Kovucu Spr”Proje Ekibi: BAHADIR BURAK SOLAK, AHMET CENGİZ, FARUK KAYIN (Üçüncülük Ödülü)

Açıkhava Reklamı Ödülü
Proje Adı: “Destek Verin Bir Hayat Kurtarın / Uluslararası Af Örgütü” Proje Ekibi: OKTAY NAMAZOV, GÜLFEM KURT, SELİN KOÇAN (İkincilik Ödülü)

GÖRSEL DAL

Televizyon Jeneriği Ödülü
Proje Adı: “Olmasaydı Sonumuz Böyle” Proje Ekibi: OĞUZHAN CEYLAN, YASİN ALTIPARMAK (Birincilik Ödülü)

İŞİTSEL DAL

Haber Programı Ödülü
Proje Adı: “Kadının Fend” Proje Ekibi: FATİH GÜL, MEHMET KÖSEOĞLU, MİKAİL AKYÜZ (Üçüncülük Ödülü)

HALKLA İLİŞKİLER

Kurumsal İletişim Projesi Ödülü
Proje Adı: “Alzheimer Derneği” Proje Ekibi: AYŞE KEYİK, TİMUÇİN KAZAN, FERİHA ŞAHİN, SEMA ÇELİKKAYA (İkincilik Ödülü)

Kurumsal İletişim Projesi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü
Proje Adı: “Sana İhtiyacı Var Sosyal Sorumluluk Projesi” Proje Ekibi: BÜŞRA YORULMAZ, TİMUÇİN KAZAN GÜLFEM KURT, MERVE ÇOLAKOĞLU (Üçüncülük Ödülü)

İNTERNET YAYINCILIĞI

Sosyal Medya Projesi Ödülü
Proje Adı: “www.birteksevginizeksik.com” Proje Ekibi: FARUK KAYIN, YUNUS ÖZBEK, BAHADIR BURAK SOLAK (Birincilik Ödülü)

İnternet Medya Sitesi Ödülü
Proje Adı: “www.akilhaber.net” Proje Ekibi: BÜŞRA ARSLAN, TEVFİK ALTIN, YUNUS ÖZBEK, FARUK KAYIN (Üçüncülük Ödülü)

AYDIN DOĞAN VAKFI 25. GENÇ ILETIŞIMCILER YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

15 Ödülle Türkiye’nin En Çok Ödül Alan İletişim Fakültesi

YAZILI DAL

Haber Araştırma Ödülü
Proje Adı: “Devrimin Fırça Darbesi” Proje Yürücüsü: ÖZDENUR BOLAT (Üçüncülük Ödülü)

Röportaj ödülü
Proje Adı: “Çöpten Dostoyevski Çıktı” Proje Yürücüsü: BAHÇEGÜL ERCAN (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “İnfazını İzlerken Göz Yaşlarımı Tutamadım” Proje Yürücüsü: SELİN MADE (Üçüncülük Ödülü)

Fotoğraf Ödülü
Proje Adı: “Bırak Dağınık Kalsın Çünkü Biz Toplarız” Proje Yürücüsü: ÖZLEM SEVİNÇ ÖZEL (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Heyecanlı Atlayış” Proje Yürücüsü: SELEN NEZİROĞLU (Üçüncülük Ödülü)

Spor Ödülü
Proje Adı: “Milli Forma Uğruna İşsiz Kaldılar” Proje Yürücüsü: İLAYDA GİRGİNER (Birincilik Ödülü)
Proje Adı: “Kağıttan Madalya” Proje Yürücüsü: SERPİL BAYDAĞ (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Rakip Bulamayan Kadın Ciritçiler Dublör Oldu” Proje Yürücüsü: HELİN AYDIN (Üçüncülük Ödülü)

İŞİTSEL DAL

Şov Programı Ödülü
Proje Adı: “Havalı İstek” Proje Yürücüsü: ALİ ÜNLÜ (İkincilik Ödülü)

REKLAM

Reklam Filmi Senaryosu Ödülü
Proje Adı: “Unicef Çocuk İşçiler” Proje Ekibi: TOLGA MERİÇ BAHADIR BURAK SOLAK, GÖKHAN KESMEN (Üçüncülük Ödülü)

GÖRSEL DAL

Belgesel Ödülü
Proje Adı: “Zarok” Proje Ekibi: MUHAMMET BEYAZDAĞ AYSUN ERDEM, FEHMIYE MISRA MEŞHUR GÖKHAN ÖZKAN (İkincilik Ödülü)

HALKLA İLİŞKİLER DALI

Kurumsal İletişim Projesi Ödülü
Proje Adı: “Disleksi Derneği Kurumsal İletişim Projesi” Proje Ekibi: PELİN ÖZKAYA, BURAK KURTAR ÖZGE DİNÇ, ELİF BİLMEZ (İkincilik Ödülü)
Proje Adı: “Huzurevleri Kurma Ve Yaşatma Derneği” Proje Ekibi: BAHADIR BURAK SOLAK, GÜLFEM KURT (Üçüncülük Ödülü)

Ürün / Hizmet Tanıtım Projesi Ödülü
Proje Adı: “Powerade” Proje Ekibi: İPEK KIZILCIKLI, BAHADIR BURAK SOLAK AYŞE ÇENGEL, TİMUÇİN KAZAN (İkincilik Ödülü)

Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü
Proje Adı: “Cesaret Et” Kazanmaya Yeter” Proje Ekibi: GÜLFEM KURT, MERVE ÇOLAKOĞLU, TOLGA MERİÇ, FARUK KAYIN (İkincilik Ödülü)

FİLM FESTİVALLERİNDE BELGESEL DALINDA ALINAN ÖDÜLLER

KARANFİL (2011)
Yönetmen: Mehmet Öztürk, Sıla Özsoy
11. Frankfurt Türk Film Festivali (Belgesel Dalı, En İyi Belgesel Film Ödülü, 2011)
4. Rotary Kısa Film Festivali Mansiyon Ödülü

ZAROK (2013)
Yönetmen: Muhammet BEYAZDAĞ
13. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali (Belgesel Dalı, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2013)
10. Kar Film Festivali (Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2014)
7. İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali (Belgesel Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2014)
TRT 2014 Belgesel Film Yarışması (Ulusal Amatör Kategori, İstanbul Şehir Üniversitesi Özel Ödülü. 2014)
2. Altın Çınar Film Festivali (Ulusal Belgesel Film Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2014)
4. Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması (Belgesel Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2014)
25. Ankara Film Festivali (Belgesel Dalı Ikincilik Ödülü 2014)
2. Bak Setem Akademi Ödülleri (Belgesel Kategorisi Jüri Özel Ödülü 2014)

TÜKENİŞ (2011)
Yönetmen: Oğuzhan Ceylan, Yasin Altıparmak
2. Ulusal Yeşil Kamera Film Festivali Kategori Birincisi ve Jüri Özel Ödülü

15. IAA Uluslararası Reklamcılık Derneği Üniversitelerarası Reklam Yarışması
Reklam Kampanyası Ödülü
Proje Adı: “Deneme Yanılma” Proje Ekibi: Atiye Tornacı – Erol Elmas – Volkan Manap – Ezgi Şakar – Bengü Turna (Dördüncülük Ödülü)
Proje Adı: “Bana İyi Bak Uyuşturu Kullanırsan Ölürsün” Proje Ekibi: Seçil Şişman – Oktay Namazov – Aslı Karacigöz (Beşincilik Ödülü)

Avrupa Birliği Bakanlığı “AB Yolunda Genç İletişimciler” Yarışması
Televizyon Kategorisi Ödülü (2012)
Proje Adı: “Neither Harmonious nor Unified without Turkey” Proje Ekibi: Ayşe Keyik, Gülfem Kurt, Hakan Çakmak, İsa Işık (İkincilik Ödülü)

İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları Ödülü
Proje Adı: Adım Adım Avrupa Proje Yürütücüsü: Faruk Kayın (Birincilik Ödülü)

Haber Dosyası Ödülü
Proje Adı: “Karadeniz Kadiniyuk Haklarımızın Peşindeyuk” Proje Ekibi: Taner Yapku, Hayal Maraşlı (Birincilik Ödülü)

Radyo Spotu Ödülü
Proje Adı: “AB Bize Uyar” Proje Ekibi: Mikaill Akyüz Bahadır Burak Solak (İkincilik Ödülü)

RATEM Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Ödülleri
Radyo Reklam Spotu Ödülü (2012)
Proje Adı: “Sanata Yeniden Hayat Ver” Proje Ekibi: Hülya ŞAN, Sema ÇELİKKAYA, Gülfem KURT (Birincilik Ödülü)

Basın İlanı Ödülü (2013)
Proje Adı: “Onlar Sizin İçin Çalıyor, Siz Onların Emeklerini” Proje Ekibi: AYŞE KEYİK, MERVE ÇOLAKOĞLU, ÇAĞLA UYSAL, MÜGE ÜÇTOP

PAGDER Kamu Spot Ödülü
EZGİ BÜŞRA ÇINAR- UMUT TÜRKMEN (Üçüncülük Ödülü)

ANSİAD Yılın Genç İletişimcisi Ödülü
Proje Adı: “Kaçakçı Şampiyon”
Proje Yürütücüsü: Enes Samed Budak

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Genç Sosyal Girişimciler Yarışması En İyi Proje Ödülü
Proje Adı: www.universideliden.com
Proje Ekibi: Tuna Tekİn, Özgür Sürmecİ, Onur Çİçek

KREDİ KAYIT BÜROSU “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü
Proje Adı: “Geleceğin Masum Renkleri”
Proje Yürütücüsü: Sema Çelikkaya (İkincilik Ödülü)

100