İletişim Fakültesi


Dekandan

Sevgili Gençler,

Her yeni başlangıç; yeni heyecan, yeni umutların yeşermesi, gerçekleştirilmesi umut edilen hedefler açısından önemlidir. “Evren” (univer) ve şehir-kent (cité) sözcüklerinden oluşan üniversite, insanlık tarihinin en eski ve köklü kurumlarından biridir. Üniversiteyi diğer kurumlardan farklı kılan; özgün ve bilimsel düşünebilen, evrensel değer ve farklılıklara saygılı, entelektüel bakış açısıyla topluma ve tüm insanlığa ışık tutabilen özgür ve bağımsız birey yetiştiren bir kurum olmasıdır. Bu yönüyle de her kurum gibi Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin de kendine özgü bir geçmişi ve geleneği vardır. Geleneklerin yaşatılması geleceğe kurulacak köprünün sağlamlığıyla olasıdır. Gelenekler de soyut ve somut kavramalar üzerinden biçimlenir. Çok köklü bir geçmişimiz olmamasına karşın, çok genç ve dinamik fakültemizin de pek çok geleneği var kuşkusuz. Akdeniz İletişim’de güler yüzlü ve sizlere aile ortamını aratmayacak, her zaman sizlerin yanında olacak, sizlerin yaşama daha iyi hazırlanmasını sağlayacak bir akademik ve idari kadrosu var.  2000-2001 yılıyla eğitim-öğretim yaşamına başlayan fakültemiz bugüne kadar binlerce öğrenciyi mezun ederek iletişim camiasına kazandırdı.

Sevgili gençler,

İnsan yaşamı çok kısa ve bu kısa yaşam içerisinde dört yıllık fakülte yaşamı adeta bir lahza gibi ve bu sürenin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğine tanık olacaksınız. Dünya çok hızla değişti ve değişmeye devam ediyor, değişen dünya eskiye göre daha acımasız ve korkarım daha iyiye gitmeyecek. Bilişim teknolojilerindeki devinim insan emeğine daha az gereksinim duyarken, yüzbinlerce üniversiteli işsizler kervanına katılıyor. “Akademik formasyonuna uygun iş bulabilenler çok şanslı” cümlesi yerine, “çok çalışarak diplomasının hakkını verenler iyi iş bulabilir” gerçeğine inanan birisiyim. Bu nedenle öğrenim hayatınızın başında bir hedef belirlemeniz ve sonunda o hedefe ulaşmanız için gereksinim duyulacak tek şey; ‘çok çalışmak’tır.

Yeni binamızda 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni eder, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir öğrenim hayatı diliyorum.

Dekan
Prof. Dr. Ahmet AYHAN


Son Güncelleme : 21 Eylül Cuma 2018
101